Gjithçka gati për “Der Klassiker”, formacionet zyrtare

105

Bayern Munich dhe Borussia Dortmund do të ndeshen në “Allianz Arena” me fillim nga ora 18:30 në kuadër të javës së 11-të të Bundesligës.

Është shumë e rrallë të mos i shohim këto dy ekipe në maje të tabelës, ndërsa tash Dortmundi gjendet në pozitën e katërt me 19 pikë, ndërsa Bajerni në vendin e gjashtë me 18 pikë.

Të dyja ekipet kanë publikuar formacionet e tyre startuese dhe tifozët e shikuesit janë të gatshëm për spektakël./Indeksonline/

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Comments