Griezman afrohet me Barcelonën, kjo është dëshira e francezit

200

Antoine Griezman në fund të sezonit njoftoi largimin nga Atletico e Madridit, pasi donte një aventurë të re në një skuadër të re.

Barcelona ka qenë ekipi, i cili e ka kërkuar më shumë lojtarin, por deri tashmë nuk bëhet me dije një akord mes palëve.

MÖBEL THEMA

LEXO EDHE:
Fitime marramendëse të Messit, Ronaldos dhe Neymar. Ja 10 sportistët më të paguar
Por “Mundo Deportivo”, ka zbuluar se Griezman ka zgjedhur skuadrën ku do vazhdojë karrierën dhe ajo është pikërisht Barcelona.

Francezi kërkon që të luajë në krah të Messit dhe kjo është thuajse e kryer, pasi të dyja palët kërkojnë të vazhdojnë së bashku.

Kujtojmë se Griezman ka qenë pjesë e Atleticos për 5 vjet, që kur u transferua nga Real Sociedadi, për 30 milionë euro.

Comments