Griezmann e refuzon kontratën e re me Atleticon, gjithnjë e më pranë Barcelonës

88

Deutsch-ABC

Barcelona pothuajse e ka siguruar blerjen e Antoine Griezmannit, pasi sulmuesi francez e ka refuzuar kontratën e re me Atletico Madridin, raporton Le 10 Sport.
26-vjeçari e ka mendjen vetëm te transferimi në Barcelonë dhe madje as përpjekje e skuadrës së tij aktuale për t’i ofruar kushte të reja nuk ia kanë ndryshuar atë, transmeton Express.

MÖBEL THEMA

E tëra që gjiganti katalan duhet të bëjë tani është ta aktivizojë klauzolën e tij në vlerë 100 milionë euro në mënyrë që ta bëjë realitet transferimin e tij në verë.

Madje sipas Le 10 Sport, Barça dhe Griezmann kanë arritur marrëveshje tashmë.

Comments