Haziri: Taksa e mori me vete Qeverinë e dytë, veprimi i sotëm ka me qenë me pasoja

233

Nënkryetari i LDK-së, njëherësh i pari i Gjilanit, Lutfi Haziri ka deklaruar se heqja e taksës 100% është bërë pa kurrfarë koordinimi e pa kurrfarë angazhimi, sidomos me Qeverinë amerikane.

Haziri tha se nuk sheh që i jep oksigjen politik kësaj situatë të rënduar politike, edhe pse taksa mori me vete Qeverinë e dytë, por që veprimi i sotëm ka qenë me pasoja prapë, transmeton Indeksonline.

MÖBEL THEMA

Që prej sot zyrtarisht është larguar tarifa 100% ndaj produkteve serbe dhe atyre të Bosnje Hercegovinës.

Postimi i plotë:

Heqja e taksës është bërë pa kurrfarë koordinimi e pa kurrfarë angazhimi, sidomos me Qeverinë amerikane. Nuk shoh që i jep oksigjen politik kësaj situate të rënduar politike. Edhe pse taksa e mori me vete Qeverinë e dytë, veprimi i sotëm ka me qenë me pasoja prapë.

Comments