Humbën jetën në aksident tragjik, ja kush është çifti shqiptar që u shua në Greqi – (FOTO)

81

Deutsch-ABC

Ky është çifti shqiptar, që humbi jetën pak ditë më parë në një aksident tragjik në Greqi.

Alija, 25-vjecve, nga fshati Dorez i Librazhdit, dhe Jani Shkurti, 35 vjeç, humbën jetën tragjikisht si pasojë e një aksidenti rrugor tre ditë më parë.

MÖBEL THEMA

Ngjarja e rëndë ndodhi ditën e shtunë në aksin rural Xorterou – Koimisis në Seres të Greqisë, ku si pasojë e humbjes së kontrollit, mjeti ka dalë nga rruga duke lënë të vdekur në vend çiftin që prej vitesh jetonin në Greqi.

Në makinë ndodhej edhe vajza e tyre, e cila ka arritur të shpëtojë nga kjo ngjarje.

Automjeti ku udhëtonte familja nga Shqipëria, humbi kontrollin dhe u përlas me forcë me barrierat anës rrugës.

Comments