Kadri Veseli i pari, këta janë deputetët e zgjedhur të PDK-së

148

Komisioni Qendror i Zgjedhjeve ka publikuar rezultatin final të zgjedhjeve të 6 tetorit.

MÖBEL THEMA

Në bazë të rezultateve bëhet e ditur se koalicioni Nisma-AKR-PD nuk e ka kaluar pragun, shkruan lajmi.net.

Kësisoj, VV ka fituar 32 deputetë, LDK 29 deputetë, teksa PDK ka fituar 25 deputetë.

Më poshtë gjeni emrat e deputetëve të rinjë të PDK-së, dhe numrin e votave që kanë fituar.

Comments