Kjo do të jetë skuadra e re e Cavanit

195

Sipas raportimeve të fundit në Spanjë, 30-vjeçari është bërë objektiv kryesor i ‘Los Colchoneros’ në dritaren e transferimeve të verës.

Mundo Deportivo ka zbuluar se sulmuesi urguajan është pajtuar për një lëvizje në kryeqytetin spanjoll, transmeton lajmi.net.

MÖBEL THEMA

Cavani fillimisht ishte nën hijen e Zlatan Ibrahimovic te PSG, ndërsa më vonë erdhi Kylian Mbappe dhe Neymar.

Pavarësisht se është golashënuesi më i mirë në historinë e klubit, ai ka vendosur të largohet nga ‘Parc des Princes’.

Cholo Simeone gjithashtu është një tifoz i madh i lojës së Cavanit.

Comments