Kjo është vajza me aftësi të kufizuara që pastron sheshin e Ferizajit!

155

Një vajzë me emrin Lida është  me aftësi të kufizuara, por sot është parë duke bërë një gjest jo të pritur nga ajo në qytetin e Ferizajit, shkruan IndeksOnline.

Ajo më një fshëse është parë duke pastruar një pjëse të sheshit të Ferizajit, aty ku deri dje të rinjët me Labinot Tahirin mbidhnin mjete për shërimin e vendasit të tyre, Arditin.

Lida shpesh herë kishte qenë e nënçmuar nga kalimtarët e rastit por ajo ka bërë një veprim që shumë pak persona e bëjnë.

Ish deputeti i AKR-së, Labinot Tahiri ka shpërndarë videon e saj duke thënë se ajo është shoqja e tij tash e 25 vite.

Postimi i plotë:

Shikojeni te dashur qytetarê, e sidomos ju nga Ferizaj!

MÖBEL THEMA

Ohhh LIDA JEME dhe e Jona e qytetit tonë!

Këtë vajze me të meta, nganjeherë e kanê nënqmuar! Ka plot prej atyre që jane kishe dikushi e ne fakt sjan askushi dhe nuk kan as foto dhe as mi fol nuk i flasin! Unë dhe gjenerata ime e kemi shoqe qe 25 vjet!

Kjo vajze u lidh ngusht me ne pêr rastin e Arditit, dhe vendin ku kemi ndejtur ajo po e pastron serish vetem qê e din se unë kam qenë aty dhe e di që nuk kam deshir me pas berllog.

O moj Zemra ime e mirë, po të ishe ne vendet SKANDINAVE do merrje mirënjohje për ketë gjest, kurse te ne merr fyerje në rrugê…! Te do Labi

Do të behet mirë Lida ime dhe shumë Lida sikurse kjo vajzë… Labi

Meriton RESPEKT kjo vajzë✊🏻

Bravoooo”

Comments