Klubi i Partizanit reagon për tentativën e vetëvrasjes së futbollistit: Aldo është jashtë rrezikut për jetën

146

Klubi i Partizanit ka reguar në lidhje me incidentin e portierit të tyre të dytë Aldo Teqja, i cili u vetëhodh këtë mbrëmje nga kati i gjashtë i banesës së tij.

Përmes një njoftimi klubi i Partizanit sqaron se Aldo Teqja është fatmirësisht jashtë rrezikut për jetën dhe se të gjithë futbollistët janë mbledhur në spital në mbështetje të tij.

NJOFTIMI I PARTIZANIT

Klubi njofton se pjestari i ekipit Aldo Teqja siç edhe është raportuar në media ka pësuar një aksident menjëherë pas përfundimit të takimit Partizani – Teuta. Aktualisht portieri Teqja gjendet i shtruar në spitalin e Traumës në Tiranës nën mbikqyrjen e mjekëve, fatmirësisht jasht rrezikut për jetën. Mjekët e spitalit janë duke monitoruar gjendjen e Lojtarit. Prezent në ambientet jashtë spitalit janë shokët e skuadrës, stafi dhe drejtues të Klubit.

MÖBEL THEMA

NJOFTIMI I POLICISË:

Rreth orës 19:40 në rrugën “Medar Shtylla”, dyshohet se në kushte të rënduara psikologjike, është vetëhedhur nga kati i 6-të i banesës shtetasi A. T.,24 vjeç,i cili u dërgua në spital për ndihmë të specializuar mjeksore.

Grupi hetimor po vijon punën për sqarimin e rrethanave të ngjarjes.

Comments