Konjufca: LDK po mendon që po negocion me PDK-në

277

Glauk Konjufca në emisionin “Pressing” ka folur për takimin e fundit të kryetarit të LVV Albin Kurtin dhe me kryetarin e LDK-së, Isa Mustafa.

Ai ka thënë se Mustafa ka zgjedhur instrumetet që ta arrij qëllimin, transmeton Indeksonline.

Konjufca ka thënë se në takimin e fundit Mustafa ka kërkuar një favor nga Kurti që të zgjedh i pari Ministrinë që do ta drejtoi, e kjo pikërisht ishte Ministria e Punëve të Brendshme.

Kjo sipas Konjufcës, është bërë që Mustafa të arrij qëllimin e të rrëmbej postin e Presidentit.

Ai shtoi se këto po ndodhin pasi që subjekti i dytë fitues në zgjedhjet e 6 tetorit po mendon se po negocion me Partinë Demokratike të Kosovës.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Konjufa shtoi se LVV nuk bën pazare të tilla.

“Për MPB-në nuk do të ishim dorëzuar deri në fund.

Pa LDK-në nuk bahet kurgju, lyp çka don dhe ne duhet me ia plotësu të gjitha, jo nuk është ashtu se ne shkojmë në zgjedhje.

Ata nuk po na lëjnë zgjidhje veçse të iu drejtohemi popullit:

Popull i dashur i Kosovës ne i provuam të gjitha këta po sillen si me qenë fitues të zgjedhjeve kështuqë është mirë me iu tregu edhe një herë më mirë.

Ka qenë zgjdhenjeese që më dal jsht konditave të Qeverisë dhe Paralamentit”, ka thënë ai./Indeksonline/

Comments