Koronavirusi ‘gjunjëzon’ Italinë, 743 persona humbin jetën në 24 orë

278

Vijon të rritet në mënyrë të frikshme numri I viktimave nga koronavirusi në Itali.

743 personave të tjerë kanë humbur jetën në 24 orët e fundit, duke e çuar bilancin total në 6820 viktima.

MÖBEL THEMA

3.612 janë rastet e reja për një total prej më shumë se 54 030 persona të infektuar. Ndersa dje kanë qene 3.780, pra sot ka nje renie te numrit te te infektuarve.

Po ashtu është rritur dhe numri i të shëruarve, 8.326, 894 më shumë se dje. Shifrat janë përditësuar në konferencën e përditshme për shtypin nga kreu i Emergjenve Civile, Angelo Borrielo.

Comments