Kurti nis takimet me liderë shtetëror në Munich, bullgari Borrisov i jep një mesazh

575

Kryeministri i Bullgarisë, Boyko Borissov ka zhvilluar një takim me kryeministrin kosovar, Albin Kurti, në Mynich të Gjermanisë.

Me këtë rast, Borissov uroi Kurtin për zgjedhjen e tij në postin e Kryeministrit, shkruan Indeksonline

 

MÖBEL THEMA

Image may contain: 2 people, people standing, suit and indoor

 

“Nuk ka çështje të pazgjidhura të ndjeshmërisë politike midis vendeve tona, dhe marrëdhëniet bilaterale gjithmonë janë karakterizuar nga besimi i ndërsjellë. Ekziston një potencial i pashfrytëzuar për të zgjeruar bashkëpunimin në fushat e ekonomisë, investimeve dhe turizmit”, ka thënë ai.

Image may contain: 2 people, people sitting
Comments