Lajmi i fundit: Shpërthim në New York, lëndohen 5 persona

100

Lumi - Fahrschule

Pesë persona janë dërguar në spital pasi një shtëpi shpërtheu në një rrugë banimi në South Wales të Nju Jorkut.

Shërbimet e emergjencës dolën në vendngjarje. Personat e dërguar në spital pësuan djegie, por shkalla e lëndimeve të tyre ende nuk dihet. Policia konfirmoi se askush nuk u vra

Banorët ishin të shqetësuar sepse nuk ishin në dijeni se çfarë e kishte shkaktuar zjarrin.

“Pati disa shpërthime të tjera. Ajo ishte e frikshme, sepse nuk e dinim se çfarë po ndodhte”, tha një dëshmitar okular.

MÖBEL THEMA

Policia tha se të lënduarit ishin dërguar në spital, dhe nuk kishte pasur të vdekur nga ky shpërthim.

“Shërbimet emergjente shkuan në një shtëpi në Dan-Y-Darren, Llanbradach, pas raportimeve të një shpërthimi. Pesë viktima janë trajtuar nga Shërbimi i Ambulancës në Wales dhe janë transportuar në spitale të ndryshme anembanë vendit. Nuk ka pasur viktima”, tha një zëdhënës i policies.

Hetuesit e zjarrit nga Gwent Police dhe South Wales si dhe zjarrfikësit po punojnë në vendin e ngjarjes për të përcaktuar shkakun e incidentit.

Shërbimi zjarrfikës tha se katër motorë zjarri dhe një platformë hidraulike u dërguan për të shuar zjarrin.

Comments