LDK i la shije të hidhur VV, por Konjufca nuk e përjashton një tjetër bashkëpunim me partinë e Isa Mustafes!

239

Ministri i Punëve të Jashtme dhe Diaspores në detyrë, Glauk Konjufca nuk e ka përjashtuar mundësinë për një tjetër bashkëpunim të mundshëm me Lidhjen Demokratike të Kosovës.

MÖBEL THEMA

“Unë mendoj që politika është e gjatë, është maratonike edhe natyrisht që nuk duhet ta përjashtojmë bashkëpunimin me LDK-në. Kjo shije e keqë që e ka lënë LDK duke e keqpërdor z.Grenell për me rrëzu një qeveri në Kosovë”, ka thënë ai në Klan Kosova, transmeton Indeksonline.

 

 

“LDK për imazh i ka disa persona, për pushtet disa tjerë. PDK e ka të njejtën gjë, funksionin si njëfarë grupi. Nuk më duket fare partie politike, PDK duken si sociologa”, ka shtuar tutje ai. /Indeksonline/

Comments