Legjenda e United ‘shpërthen’ ndaj Pogba: Çfarë i duket vetja

174

Në minutën e 68 Paul Pogba gaboi nga pika e bardhë e penalltisë. Gjuajtja e francezit u neutralizua nga portieri kundërshtar.

Penalltia e humbur nga francezi krijoj shumë polemika, e një ndër ata që nuk ngurroj të komentojë ishte dhe legjenda e Manchester United, Gary Neville.

MÖBEL THEMA

LEXO EDHE:
Flamurtari zyrtarizon një tjetër përforcim në repartin e mbrojtjes
Neville foli me tone të ashpra ndaj Pogbas, duke e quajtur arrogant me sjelljet e tij.

“Nuk e kuptoj realisht se pse duhet ta merrte ai dhe ta godiste penalltinë? Çfarë i duket vetja se mund të vendosë ai, për më tepër që nuk tregoi se është lider në këtë ndeshje?! Nuk më pëlqeu aspak kjo sjellje, aspak! Rashford e godet shumë mirë dhe edhe ndaj Chelseat e pamë këtë gjë. Pogba ka humbur katër penallti deri tani, që prej sezonit të shkuar, atëherë pse duhet ta godasë ai”.

Comments