Lista e votave të kandidatëve të AAK-së në Ferizaj, Labi qëndron keq!

653

Aleanca për Ardhmërinë e Kosovës ka dështuar me vota në qytetin e Ferizajt. Partia e Ramush Haradinajt ka arritur të pozicionohet si partia e katërt në qytetin e tretë më të madh në vend.

Dobët me vota ka shkuar edhe njëri prej kandidatëve që pretendonte se ka shumë njerëz prapa vetës. Bëhet fjalë për Labinot Tahirin, i cili kësaj radhe zor që mund të bëhet pjesë e Kuvendit.

Indeksonline ka mësuar pesë më të  votuar e AAK-së në Ferizaj.

 

 

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Ramush Haradinaj ka marrë gjithsej 2364 vota, Xhavit Zariqi 1400, Labinot Tahiri 1209, Hatixhe Bungu 1000 si dhe Nexhmedin Bajrami 950.

Ndryshe, partia fituese në Ferizaj ka dal Lëvizja “Vetëvendosje” me 17211 vota.  /Indeksonline/

Comments