Liverpool dhe Arsenal luajnë sot derbin e javës në Premierligë

73

E gjithë vëmendja e adhuruesve të futbollit do të jetë sot në Premierligë.

Xhiroja e tretë e Premierligës sjell përballjen tejet interesante, atë mes Liverpool dhe Arsenal, shkruan lajmi.net.

Kampionët në fuqi presin skuadrën e Arsenal që këtë edicion kanë synimet më të larta me rinovimet në skuadër.

Ndeshja mes Liverpool dhe Arsenal luhet me fillim nga ora 21:00.

Jurgen Klopp rrezikon të jetë në këtë ndeshje pa shërbimet e Thiago Alcantara dhe Jordan Henderson.

Sigurisht, në një ndeshje të tillë, asnjëherë nuk mund të flitet për një favorit. /Lajmi.net/

Comments