Liverpooli me dy golat e Salah i siguron tri pikë

130

Ishte Salah ai që e dërgoi skuadrën e Liverpoolit në epërsi që në minutën e 38’ pas një asistimi nga Mane.

Me vetëm një gol përfundoi pjesa e parë por vetëm një gol u shënua edhe në pjesën e dytë dhe prap ishte Salah ai që shënoi mirëpo kësaj radhe u asistua nga Origi.

MÖBEL THEMA

Në këtë lojë luajti nga fillimi edhe Xherdan Shaqiri mirëpo ai u zëvendësua me Chamberlain në minutën e 70’.

Liverpooli po arrinë ta mbajë pozitën e parë me krenari në ligën angleze, duke i lënë prapa Leicesterin dhe Manchester City.

Comments