Mbyllet pjesa e parë: Kosovë ‘sterile’ në Çeki

160

Janë mbyllur 45 minutat e para të takimit Çeki – Kosovë.

MÖBEL THEMA

Kombëtarja e Kosovës nuk ka treguar lojë aspak të mirë në këtë pjesë loje në Plzen, duke krijuar vetëm një rast rreziku për vendësit, shkruan lajmi.net.

Mesfusha dhe faza ofensive duken komplet jashtë sistemit, duke bërë kështu që të mungojë kreativiteti në lojën e Dardanëve.

Performancë për lëvdatat më të mëdha ka treguar portieri Arijanet Muric, i cili regjistroi disa pritje fantastike.

Gjatë kësaj pjesë-loje, Atdhe Nuhiu dhe Anel Rashkaj janë ndëshkuar me kartonë të verdhë. Dy lojtarët pritet të jenë prej të parëve që zëvendësohen nga Challandes.

Challandes duhet të ketë ndonjë plan tjetër për pjesën e dytë. /Lajmi.net/

Comments