Milani transferon “armikun” e Ibrahimovic

275

Milani ka arritur marrëveshje me Sevillën për transferimin e Simon Kjaer.

Danezi transferohet në San Siro si huazim gjashtë mujor me të drejtë blerje në fund të sezonit.

MÖBEL THEMA

Gjatë karrierës së tij, ai ka luajtur edhe me Palermo, Wolfsburg, Roma, Lille, Fenerbahçe, Sevilla dhe Atalanta, duke regjistruar 20 gola në gjithsej 408 paraqitje.

Kjær është kapiteni i ekipit kombëtar të Danimarkës që nga viti 2016, me 3 gola në 95 paraqitje. /IndeksOnline/

Comments