Molla, xhinxheri dhe limoni bëjnë pastruesin numër 1 të zorrës së trashë! Pasi të pini këtë toksinat do ju zhduken nga trupi

390

Zorra e trashë konsiderohet gjithmonë si një organ i rëndësishëm në trup pasi eliminon mbeturinat e trupit. Ajo rregullon procesin që nxjerr toksinat nga trupi dhe kështu e mban atë të sigurt nga kimikatet helmuese. Meqenëse organi është gjatë gjithë kohës duke funksionuar me kalimin e kohës ai mban papastërti dhe është thelbësore që të pastrosh zorrën e trashë rregullisht.

Pastrimi i zorrës së trashë largon mbetjet e akumuluara dhe toksinat nga trupi dhe gjithashtu përmirëson funksionimin e organit. Nuk do ju duhet më të shkoni tek doktorët që të detoksifikoni trupin tuaj sepse ne do ju japim një recetë që do kujdeset për këtë gjë.

MÖBEL THEMA

Receta

Përbërësit:
Lëng molle- ½ filxhan
Lëng limoni të freskët – 2 lugë
Lëng xhinxheri – 1 lugë
Kripë deti – ½ lugë
Ujë të ngrohtë të filtruar – ½ filxhan
Përbërja:

Merrni ½ filxhan me ujë të ngrohtë dhe hidheni atë në një gotë.
Shtoni ½ lugë kripë deti në të dhe përziejeni mirë.
Më pas shtoni ½ filxhan lëng molle së bashku me 2 lugë lëng limoni dhe 1 lugë lëng xhinxheri në ujë të ngrohtë.
Përzieni mirë dhe piheni në mëngjes me një stomak bosh.
Përsëriteni dozën përsëri 2 herë gjatë ditës.Shije.al

Comments