MPB: 478 persona pa maskë, kërkohet respektimi i masës

74

Nga MPB informojnë se dje janë regjistruar 478 shkeljet të masës për mbajtjen e obligueshme të maskës mbrojtëse

MÖBEL THEMA

“Gjatë natës së kaluar (03/04.07.2020) në gjithë territorin e vendit MPB-ja ka regjistruar 478 shkelje të masës për mbajtjen e maskës mbrojtëse”, thonë nga MPB.

Nga Ministria për Punë të Brendshme apelojnë deri tek qytetarët që të respektojnë masat dhe protokollet që ja miratuar Qeveria me qëllim të ballafaqimit me Covid-19./Telegrafi/

Comments