NATO reagon pas situatës së krijuar në veri, mesazh Kosovës dhe Serbisë

182

NATO ka bërë thirrje për shtensionim të menjëhershëm të situatës në veri të Kosovës, raporton Gazeta Express.

Moebel THEMA

Në një reagim në twitter të zëdhënëses së NATO-së, Oana Lungescu, thuhet se NATO bën thirrje që Beogradi dhe Prishtina të tregojnë përmbajtje dhe të shmangin çfarëdo vendimi të një anshëm dhe të kthehen në dialog.

Mandati i KFOR-it mbetet për të siguruar një ambient të qetë dhe të sigurtë dhe liri të lëvizjes për të gjitha komunitetet”, ka shkruar Lungescu./Express/

Comments