Nëna me djalë mbysin vetën duke kërcyer nga ura, kjo është arsyeja shokuese (FOTO)

385

Nëna kolumbiane kërcen nga mbërritja e urës mbi djalin e saj 10 vjeç, një vetvrasje shokuese, pasi u ‘kërcënuan nga mbledhësit e borxhit’, ndërsa oficerët e policisë merziten shumë duke dëshmuar skenën horror.

Një djalë 10-vjeçar mbërthyer në anën e një ure, i kërkoi nënës së tij të mos kërcen sekonda para se të vritej tragjikisht në Kolumbi.

Jessy Paola Moreno Cruz, 32 vjeçe, u godit nga mbledhësit e borxhit dhe u dëbua nga shtëpia e saj kohët e fundit, përpara se të merrte vendimin fatal për të kërcyer 330 metra nga Ura e La Variante në Tolima me djalin e saj të ngrirë, May Ceballos.

Përgjegjësit e urgjencës dhe anëtarët e komunitetit u kapën në video duke ju thënë që mos ta bëjnë këtë por nuk kishte pasur suksesë.

Zjarri Rafel Rico tha në një deklaratë për mediat lokale: “Ata iu lutën asaj të mos e bënte atë dhe u përpoq ta bindte që të ndalet … por me trishtim ajo mori vendimin fatal”.

MÖBEL THEMA

Comments