Lajmet Tjera

by / on October 2, 2016 at 10:44 pm / in Speciale

Hoxha e Prifti në Gjakovë, bashkë kryejnë ceremoninë e varrimit (Foto)

Edhe një hërë është treguar se tek shqiptarët toleranca fetare është në nivel të lartë. Në një ceremoni varrimi e cila ka ndodhur në fshatin Fshaj në Komunën e Gjakovës, kanë marr pjesë një hoxhë dhe një prift, transmeton Magazina.al Në ceremonin e varrimit të kunatës së deputetit të LDK-së Anton Quni, shihen se ceremoninë e varrimit e kanë kryer […]

Read more ›
by / on October 2, 2016 at 10:35 pm / in Bota

Gazetari holandez vritet nga snajperi në Sirt

Një gazetar holandez është vrarë sot në Libi, bën të ditur AFP duke u thirrur në deklaratën e mjekut. Mjeku Akram Glivan, zëdhënës i spitalit në Misrat ku shërohen luftëtarët qeveritarë, ka thënë se gazetari është goditur në gjoks nga një snajper. Ai është derisa raportonte për ofensivën kundër ISIS-it në vendin e quajtur Sirt, territor i ekstremistëve, 450 kilometra […]

Read more ›
by / on October 2, 2016 at 10:30 pm / in Bota

A dëshmon kjo se Saddam Hussein është gjallë?

Bota e di se diktatori i Irakut Saddam Hussein ka kohë që ka vdekur dhe është varrosur, por dikush po tenton që këtë ta hedhë në dyshim. Pretendohet se ish-presidenti i Irakut është rikthyer. Ai besohet se është duke u fshehur dhe duke planifikuar që sërish të kthehet në krye të shtetit. Kjo thuhet sipas gazetarit egjiptian Anis Aldeghidy, i […]

Read more ›
by / on October 2, 2016 at 9:43 pm / in Sport

“Shpërthen” Pique: Ky është fajtori për humbjen ndaj Celta Vigos

Mbrojtësi i Barcelonës, Gerrard Pique, ka folur pas humbjes kundër Celta Vigos. Ai e ka konsideruar fajtore lodhjen e skuadrës dhe orarin e ngjeshur. “Në kohët e fundit kemi pasur një orar shumë të ngjeshur. Kemi luajtur pa pushim dhe kjo ka ndikuar shumë në formën e ekipit”, deklaroi Pique, përcjellë “Lajmi.net”. Barcelona u mposht nga Celta Vigo me rezultat […]

Read more ›
by / on October 2, 2016 at 9:39 pm / in Sport

“Çmenduri” nga De Rossi, shikoni si reagon pas fitores së Romës

Daniele De Rossi ka reaguar në mënyrë të çmendur në ndeshjen me Interin, të cilën Roma e fitoi 1:0. P

Read more ›
by / on October 2, 2016 at 9:36 pm / in Lajme

Kosova ia ndalon Gjuriqit vizitën në veri

Shteti i Kosovës ia ka ndaluar Marko Gjuricit të hyjë në Kosovë. Ai kishte planifikuar që të hënën të vizitonte Veriun e Kosovës, por, një vendim i Ministrit të Punëve të Jashtme, Enver Hoxhaj ka bërë që Gjuric të mos lejohet të hyjë në territorin e Shtetit të Kosovës. Brenda dy javësh, Shefi i Zyrës për Kosovën në Qeverinë e […]

Read more ›
by / on October 2, 2016 at 9:34 pm / in Kronika e Zezë

Aksident i rëndë në magjistralen Prishtinë-Ferizaj, ka të lënduar (Foto)

Një aksident i rëndë trafiku ka ndodhur sonte në orët e mbrëmjes në magjistralenm Ferizaj-Shkup. Aksidenti ka ndodhur në afërsi të Fshatit të vjetër. Kjo rrugë është shuëm e ngarkuar pasi përvec që lidh qytetet e mëdha të Kosovës si Prishtinën me Ferizajn, lidh edhe Shkupin, raporton lajmi.net. Kjo e bën që rruga të mbetet shumë e ngarkuar. Vetura është […]

Read more ›
by / on October 2, 2016 at 9:31 pm / in Sport

Vdes boksieri pas goditjeve që mori në ring (VIDEO)

Boksieri skocez Mike Towell ka ndërruar jetë pasi është bartur me barelë nga ringu, kur po zhvillohej raundi i pestë i duelit. Ai u ndesh me uellsianin Dale Evans në në eliminatorët e peshave të lehta. Pas takimit ka qenë kundërshtari i tij, që ka shprehur ngushëllimet e tij për Towell, duke thënë se nuk ka vend që të festohet […]

Read more ›
by / on October 2, 2016 at 9:23 pm / in Speciale

A do të dëshmojë Enver Sekiraça për krimet e UÇK-së? (VIDEO)

Në dokumentarin ekskluziv “Fytyra e frikshme e Prishtinës”, të emisionit Zona Express, janë transmetuar pamje të pa-transmetuara kurrë më parë dhe rrëfime të padëgjuara asnjëherë rreth një prej njerëzve më kontrovers të Kosovës së pasluftës, Enver Sekiraçës. UÇK e kishte mbajtur atë në një kamp në Llap. Si mundet ai sot t’i fus në burg njerëzit e UÇK’së? Klikoni në […]

Read more ›
by / on October 2, 2016 at 8:12 pm / in Kronika e Zezë

Vrasja në Elbasan, biznesmeni u ekzekutua poshtë banesës së të fejuarës 

  Erion Millo u qëllua dje me dy plumba pistolete pranë “Stacionit të Trenit” në Elbasan nga persona të paidentifikuar. 37-vjeçarit i ishte zënë pritë nga persona të panjohur sapo zbriti nga makina për të shkuar tek banesa e të fejuarës së tij. Pasi u qëllua me armë, viktima tentoi të ngrihej në këmbë, por njëri prej autorëve e qëlloi […]

Read more ›