Lajmet Tjera

by / on November 24, 2017 at 8:36 pm / in Lajme, Top Lajm

Korruptionsalarm bei Zürcher Kantonspolizei Milieu-König hat Einsicht in Polizeiakten

Michael Sahli Gibt es in den Reihen der Zürcher Polizei einen Verräter? Im Zürcher Rotlichtmilieu herrscht helle Aufregung. Schon seit Wochen kursieren Bilder, die darauf hindeuten: Ein Zürcher Polizist hat einer berüchtigten Langstrassenfigur geheime Informationen aus dem Polizeicomputer zugänglich gemacht. Es wäre nicht das erste Mal, dass einem Polizisten die Nähe zum horizontalen Gewerbe zum Verhängnis wird. Die Bilder, die […]

Read more ›
by / on November 24, 2017 at 8:32 pm / in Lajme, Sport

Das Ende eines Traumpaares Nati-Star Blerim Dzemaili und Erjona lassen sich scheiden

Die Medienmitteilung, welche die italienische Anwältin Daniela Missaglia verschickt, ist kurz und brisant. Sie schreibt, dass ihr Mandant Blerim Dzemaili wegen einer anhaltenden Krise die nötigen Schritte zur Scheidung von seiner Frau Erjona Sulejmani eingeleitet habe. Weiter heisst es in der Mitteilung, dass es ihr Mandant verurteilt, dass seine Frau die Verwendung des Nachnamens Dzemaili im Zusammenhang mit ihrer Arbeit […]

Read more ›
by / on November 24, 2017 at 8:25 pm / in Lajme, Sport

Merr fund martesa e futbollistit Blerim Xhemaili, ndahet nga bashkëshortja: Boll përfitoi prej famës sime

Ka marrë fund martesa e futbollistit që luan me kombëtaren e Zvicrës Blerim Xhemaili me Erjona Sulejmanin edhepse shumë herë ata janë konsideruar si një çift ëndrrash transmeton Faktiditor. Por një ndër arsyet kryesore të ndarjes së tyre është edhe çështja e mbiemrit për shkak se Erjona nuk ka dashur që po mbiemrin t’a ketë Xhemaili por Sulejmani. Futbollisti nga […]

Read more ›
by / on November 24, 2017 at 6:29 pm / in Lajme, Top Lajm

Ushtritë më të fuqishme në botë dhe në Ballkan, ja ku renditet Shqipëria

Shtetet e Bashkuara ruajnë dominancën si për fondin ushtarak, ashtu edhe për ushtrinë më të fortë në glob. Shtetet e Bashkuara janë forca më e fuqishme ushtarake në botë, ndërsa Kroacia është ushtria më e fuqishme në rajonin e Ballkanit Perëndimor, shkruan portali Global Firepower, i cili merret me analizën e të dhënave mbi shkathtësitë ushtarake të vendeve të ndryshme […]

Read more ›
by / on November 24, 2017 at 6:26 pm / in Lajme, Sport

Ventura merr ofertën e parë, e kërkon klubi anglez

Gian Piero Ventura mund të rikthehet së shpejti në stol. Trajneri, i cili u largua nga Kombëtarja Italiane, pak ditë më parë pasi nuk arriti t’i kualifikonte “të kaltrit”në Botërorin e Rusisë, mund të marrë drejtimin e Watford në Premier League. Klubi anglez e sheh pasuesin e Marco Silvas, që mund të largohet drejt Evertonit. 69-vjeçari është emri i parë […]

Read more ›
by / on November 24, 2017 at 6:17 pm / in Lajme, Top Lajm

Pas hakërrimit të deputetes së PS-së/ Gazetarja: Politikanë që fyejnë, thjesht një … Keqardhje që publiku është kaq indiferent

Esiona Konomi ishte gazetarja që sot u përplas me deputeten e PS-së, Elona Gjebrea, pasi e pyeti nëse kjo e fundit kishte udhëtuar ose jo me makinën e Habilajve, sikundër thuhet në fashikujt e prokurorisë. Deputetja iu hakërrye duke i kthyer një përgjigje paksa nervoze: çfarë je ti prokurore? Gazetarja në një reagim të sajin thotë se “në fund të […]

Read more ›
by / on November 24, 2017 at 6:14 pm / in Lajme

Seanca për pyetje të deputetëve fillon me vërejtje të opozitës për Xhaferin

Kuvendi i Republikës së Maqedonisë sot për herë të parë pas zgjedhjes së Qeverisë së re mban seancë për pyetje të deputetëve. Që në fillim të seancës në vërejtje procedurale Ilija Dimovski nga VMRO-DPMNE-ja reagoi në mënyrën në të cilën punon Parlamenti dhe në të cilin është caktuar seanca e sotme kuvendore. Theksoi se në pajtim me Rregulloren për punë, […]

Read more ›
by / on November 24, 2017 at 6:11 pm / in Bota, Lajme

Dikur president i Barcelonës, sot familja e tij s’ka as bukë për të ngrënë

Familja e ish-presidentit të Barcelonës, Sandro Rosell, nuk ka para as për të ngrënë bukë. Lajmin e bujshëm e zbulon “RAC1”, radioja katalanase, e cila ka siguruar një prononcim të avokatit të ish-numrit 1 të klubit blaugrana, i cili prej 6 muajsh ndodhet në qelinë e burgut për akuzën e evazionit fiskal për shifrën e 15 milionë eurove. “Që Rosell […]

Read more ›
by / on November 24, 2017 at 6:08 pm / in Lajme, Top Lajm

Rasti “Monstra” nis nga fillimi

Grupi i gjykatësve në Gjykatën Supreme i ngarkuar për vlerësimin e lëndës “Monstra” pas rrethanave shtesë që dolën nga përgjigjet ka votuar pro rikthimit të rastit në Gjykatën Themelore. Alsat mëson nga burime të sigurta se “pro” këtij vendimi kanë votuar që të pesë anëtarët e grupit të gjykatësve. Që lënda e rastit “Monstra” të rikthehet nga fillimi javë më […]

Read more ›
by / on November 24, 2017 at 6:05 pm / in Lajme

Riformatimi i Qeverisë, emrat vendosen nesër

Nesër është dita finale për plotësimin e kabinetit qeveritar, respektivisht përzgjedhjen e ministrit të ri të Shëndetësisë, ministrit pa resor dhe zv.ministrit të Arsimit. Alsat mëson se edhe më tej mbetet e hapur mundësia e ri formatimit më të gjerë dhe ndryshime të resorëve mes partive të koalicionit. Çështja ka mbetur pezull prej disa javësh, që kur anëtarët e Qeverisë […]

Read more ›