Qindra të vrarë në Kongo

Në konfliktin e armatosur në rajonin qendror të Republikës Demokratike të Kongos, Kasai, që nga fundi i marsit janë vrarë 390 anëtarë të grupeve të armatosura rebele dhe 124 anëtarë të forcave qeveritare, njoftoi sot ushtria…

Bllokohen 26 tonë mish pule në Shqipëri

Autoriteti Kombëtar i Ushqimit (AKU) bën të ditur se ka bllokuar 26 tonë mish pule me origjinë nga Brazili në pikën kufitare të Durrësit. Dyshohet se sasia e bllokuar ka prani të salmonelës dhe bllokimi i ngarkesës është…