Lajmet Tjera

by / on August 4, 2016 at 10:22 pm / in Lajme

Forca të mëdha të Policisë para Kuvendit (FOTO)

Forca të madha janë para Kuvendit të Kosovës.  Rruga ‘Agim Ramadani’ është e bllokuar totalisht, ku ndërkohë ekipet dhe njësitet e policisë janë duke e hetuar rastin. Deri mëtani nuk ka ndonjë informacion se si ka ndodhur rasti por që zëri.info ka tentuar të kontaktoj Policinë por që kjo ka qenë e pamundur..

Read more ›
by / on August 4, 2016 at 9:55 pm / in Sport

Akrapoviç: Urime “djemve”, tash e duam Fenerbahçen

Reshat Ibrahimi, Mlada Boleslav (Çeki) Bruno Akrapoviç pas kualifikimt të Shkëndijës në garat e plej offit u shpreh i kënaqur me angazhimin e futbolistëve , posaqërisht atyre të mbrojtjes, të cilët dhanë maksimumin në sfidën me sulmuesit e lartë të Mlada Boleslavit. “Ndeshja e vështirë dhe e dinim që kundërshtari do të provojë gjithçka, pasi e dinim se nuk kishim […]

Read more ›
by / on August 4, 2016 at 9:50 pm / in Kronika e Zezë

Ekskluzive: Kuvendi është goditur me zollë

Burime brenda policisë së Kosovës bëjntë të ditur për Gazetën Express se shpërthimi se Kuvendi i Kosovës është goditur me zollë. Goditja ka ardhur nga ish-gjykata komunale. Predha ka rënë në trekëndëshin që gjendet te Kuvendi. Zolla është armë që përdoret për të shkatërruar tanket./GazetaExpress/

Read more ›
by / on August 4, 2016 at 9:46 pm / in Sport

FOTO/ Zbulohet përfundimisht e ardhmja zyrtare e Pogbas

  Mesfushori Paul Pogba nuk do të jetë më lojtari i Juventusit pasi në dyqanet e Parisit, fanella Adidas e ‘Zonjës së vjetër’ me numrin 10 nuk është më me emrin e francezit. Kalimi i Paul Pogbas te Manchester Unitedi do vendosë një rekord të ri botëror pasi ‘Djajtë e kuq’ priten të paguajnë plot 120 milionë euro. Ashtu siç […]

Read more ›
by / on August 4, 2016 at 9:42 pm / in Kronika e Zezë

Shpërthim pranë Kuvendit të Kosovës

Siç raporton Indeksonline, dyshohet se në Kuvendin e Kosovës ka shpërthyer një bombë. Ende nuk dihet arsyeja dhe pasojat e këtij shpërthimi. Në vendin e ngjarjes, kanë mbërritur njësitet policore dhe autoambulanca. Ky shpërthim, ka ndodhur në ditën kur Qeveria ka proceduar në Kuvend projektligjin për demarkacionin me Malin e Zi, ndërkohë që opozita ka paralajmëruar veprime të dhunshme nëse […]

Read more ›
by / on August 4, 2016 at 9:35 pm / in Kronika e Zezë

Bie zjarr në një banesë në Delvinë, vetëm dëme materiale

  Flakët e zjarrit kanë përfshirë këtë të enjte një baneësë në fshatin Fushë-Verri në Delvinë. Burime zyrtare nga policia bëjnë me dije senga zjarri i rënë rreth orës 14:në banesën e L.Z., nuk ka persona të lënduar por vetëm dëme materiale. Dyshohet se zjarri ka rënë nga pakujdesia pasi familjarët kanë qenë duke gatuar në banesë, ndërkohë policia po […]

Read more ›
by / on August 4, 2016 at 9:14 pm / in Lajme

Ahmeti ka dyshime se a duhet besuar ende EULEX-i për përgjimet

Kryetari i Prishtinës, Shpend Ahmeti ka shkruar në llogarinë e tij në “Facebook” rreth skandalit “Pronto 2”, duke hedhur dyshime se a duhet besuar EULEX-i. Ai ka thënë se shefi i Grupit Parlamentar të PDK-së, Adem Grabovci, protagonist i këtij skandali, është vetëm një hallkë e sistemit të gjerë të të papërgjuarve, transmeton Koha.net. “Ai që nuk e kupton se […]

Read more ›
by / on August 4, 2016 at 9:07 pm / in Lajme

VIDEO/ Itali, Imami shqiptar i akuzuar për terrorizëm: Jam i shokuar, ne jemi kundër ISIS! 

  34-vjeçar Bledar Bresha, imami i një xhamie në Genoa të Italisë, i cili është nën hetim nga autoritet atje, ka mohuar akuzat për lidhje me terroristët dhe ISIS. “Feja jonë në mëson të luftojmë çdo akt terrorit”, thotë për “Sky” imami shqiptar, përcjell Syri.net. “Ne luftojmë ISIS dhe të gjitha grupet terroriste në botë”, shtoi ai, duke mohuar çdo […]

Read more ›
by / on August 4, 2016 at 9:01 pm / in Sport

Luis Enrique: Barcelona nuk vuan për portier 

  Luis Enrique ka deklaruar se çështja e portierëve te Barcelona, nuk është një problem i madh. Trajneri është pyetur rreth mundësive të largimit të Claudio Bravos dhe Ter Stegen, pasi të dy synojnë vendin e titullarit te Barcelona. Ter Stegen është përfolur për një kalim te Manchester City, ndërsa Bravo ka paralajmëruar largimin nëse nuk i sigurohet një vend […]

Read more ›
by / on August 4, 2016 at 8:58 pm / in Lajme

Emigrantët po kanë vështirësi të gjejnë punë në Zvicër

    Njerëzit me një sfond emigracioni shpesh e kanë të vështirë në tregun zviceran të punës. Këtë e tregon një analizë e Zyrës Federale të Statistikave (FSO). Ata punojnë shpesh për paga të ulëta dhe shpesh janë të paforizuar ne krahasim me zviceranët, shkruan albinfo. Zviceranët pa sfond emigracioni vitin e kaluar, 13% e të punësuarve kishin punuar me […]

Read more ›