Partisë Demokratike nuk i pëlqen gjuha shqipe në Maqedoni?!

216

Kreu i Qeverise shqiptare Edi Rama ka ngushelluar familjet e viktimave dhe te lenduarve te goditura nga tragjedia e madhe shkruan Faktiditor.ch.

Zija e sotme ne vendin fqinje e rendon edhe me shume ne vetedijen tone peshen e faktit se fati yne eshte i perbashket i cili ne kete seance misherohet ne menyren me kuptimplote ne aderimin e Maqedonise se Veriut ne Nato u shpreh kreu i qeverise shqiptare .

Rama foli midis te tjerash edhe per momentin e ri ne Maqedonine e Veriut duke thene se roli i Shqiperise ka qene nje rol mbeshtetes dhe jo nje rol udheheqes .

MÖBEL THEMA

Poashtu ai pershendeti edhe kryeministrin Zoran Zaev per arritjen historike te anetaresimit ne NATO dhe pergezoi per doren e shtrire te vellazerise ne drejtim te shqiptareve.Republika e Maqedonise se Veriut ka dhene nje shembull tejet te mire me Marreveshjen e Prespes.

Ne salle derisa po fliste kreu i qeverise shqiptare shihet se si deputetet e partise demokratike nuk duartrokasin per gjuhen shqipe ne Maqedoni ndersa kete mund ta ndiqni ne …video min.3,14/Faktiditor.ch/

Ndiqeni fjalimin e plote te kryeministrit Edi Rama ne Kuvendin e Shqiperise:

Comments