Parlamenti Evropian i thotë PO liberalizimit të vizave për Kosovën[Video]

56

Parlamenti Europian sapo ka votuar pro për liberalizimin e vizave për Kosovën.

Tanja Fajon para fillimit të votimit tha se Kosova i ka përmbushur të gjitha kushtet për liberalizimin e vizave, dhe ka kërkuar votën e të gjithë eurodeputetëve të Parlamentit Europian që të votojnë me votë pro, raporton Express.

Pamje arkivi:

MÖBEL THEMA

Poziv Tanje Fajon

Tanja Fajon, podpredsednica SD in evropska poslanka S&D: »V življenju se moramo odločati za tisto, kar je prav. In prav je, da se volitev udeležite.«

Gepostet von Socialni demokrati (SD) am Donnerstag, 31. Mai 2018

Comments