Pas tërmeteve, Gold AG lutet për Shqipërinë

145

Një tërmet i fuqishëm ka goditur Shqipërinë gjatë ditës së djeshme.

Tërmeti, i cili thuhet të jetë më i fuqishmi i 30 vjetëve të fundit, ka lënë pasoja të mëdha dhe dëme në shtetin shqiptar, për të vazhduar edhe me disa goditje tjera gjatë natës.

E ndër shumë artistë që kanë shprehur shqetësim për banorët e Shqipërisë është edhe reperi Gold AG, shkruan Gazeta Express.

MÖBEL THEMA

Ai ka postuar në Instagramin e tij një fotografi të flamurit shqiptar, ndërsa ka shkruar në shkronja të mëdha se po lutet për ta.

“SHQIPËRI JAM ME TY SI NË FAT SI NË FATKEQËSI.ZOT I PLOTFUQISHËM TI JE KRIJUES I QIEJVE DHE TOKËS,TË LUTEMI ME ZEMËR NA LEHTËSO KËTË SPROVË DHE NA FAL SE TI JE FALËS E MËSHIRPLOTË 🤲🏼❤️”

Comments