Përleshje me armë zjarri në Drenas, vritet një person…?!

323

Një përleshje me armë zjarri ka ndodhur të shtunën në fshatin Nekoc të Drenasit, si pasojë një person është vrarë.

Lajmin e ka konfirmuar zëdhënësja e policisë për rajonin e Prishtinës, Flora Ahmeti.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Siç bëhet e ditur gjatë përleshjes tre persona të tjerë kanë pësuar lëndime trupore.

“Sot rreth orës 19:00, kemi pranuar informatën se në fshatin Nekoc të Drenasit  ka ndodhur një përleshje në mes të disa personave ku përveç mjeteve të forta  është përdorur edhe arma e zjarrit. Bazuar në të dhënat fillestare në këtë rast një person është plagosur nga arma e zjarrit ndërsa tre të tjerë kanë pësuar lëndime trupore gjatë përleshjes fizike. Personi i plagosur nga arma e zjarrit, nuk mundur tu përballoj plagëve dhe i njëjti ka ndërruar jetë.  Vdekjen e viktimës e ka konstatuar ekipi mjekësor në QKUK”, thotë ajo.

Ahmeti ka shtuar se të lënduarit janë dërguar për tretman mjekësor derisa policia ka identifikuar tre të dyshuar dhe është në kërkim të tyre.

“Aktualisht hetuesit policor janë duke punuar për të sqaruar të gjitha rrethanat që lidhen me rastin”, ka deklaruar Ahmeti. /Telegrafi/

 

Comments