Piloti i Formula 1 shpëton mrekullisht pasi vetura e tij shpërthen në flakë [Video]

70

Piloti i Haas, Romain Grosjean ka arritur të largohet mrekullisht nga një përplasje e madhe në Formula 1 në Bahrain GP.

Vetëm pak çaste pas fillimit të garës, makina e francezit doli nga pista në kthesën tre, shkruan Indeksonline.

Me sa duket jashtë kontrollit, ajo fluturoi në anësore, me një shpërthim të madh – dhe imazhet e pasojave tregojnë se makina aktuale u nda në dysh nga përplasja.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Aty ishte menjëherë një flamur i kuq dhe gara u ndalua.

Për fat të mirë, Grosjean ishte në gjendje të largohej nga përplasja, duke dalë nga makina dhe duke u bashkuar me ekipin mjekësor.

Ai tani është dërguar për një vlerësim mjekësor dhe ekipi i Haas F1 ka raportuar se ai ka djegie të vogla në duar dhe kyçe, por përndryshe është mirë. /IndeksOnline/

Comments