Policia dhe FNSH-ja rrethojnë Malësinë e Krujës, çfarë po ndodh?

114

Policia e Krujës prej një jave po bën kontroll masiv në të gjithë territorin e Malësisë së Krujës për parandalimin goditjen e kultivimit të bimëve narkotike.

MÖBEL THEMA

Burime bëjnë me dije së në këtë operacion janë angazhuar edhe Forcat të Ndërhyrjes së Shpejt, të cilët po kontrollojnë zonën edhe nëpërmjet dronëve shkruan Report tv. Ditën e sotme në terren janë gjetur një sasi shumë e vogël, prej 6 rrënjësh kanabis, e ndërsa në atë të kryer ditën e premte 45 rrënjë.

Në një prononcimi drejtuesi i policisë së Krujës, Artur Hebaj tha se në vitin 2019 ka pasur një sasi shumë të vogël të lëndëve narkotike të gjetur, krahasuar me vitet e kaluara.

Comments