Policia konfirmon kërcënimin që iu bë presidentit Thaçi, jep detaje për arrestimin e të dyshuarit

252

Policia e Kosovës ka dhënë detaje për kërcënimin që i është bërë presidentit Thaçi përmes rrjeteve sociale.

MÖBEL THEMA

Policia ka bërë të ditur se i dyshuari është arrestuar gjatë ditës së djeshme në rajonin e Mitrovicës, shkruan lajmi.net.

Hetuesit policor, kanë arritur të identifikojnë personin e dyshuar (K.P. 1980) dhe vendbanimin e tij, me ç‘rast kanë kontrolluar shtëpinë dhe objektet përcjellëse të cilat gjendeshin në rajonin e Mitrovicës.

I njëjti është dërguar në mbajtje për 48 orë.

Komunikata e plotë:

Policia e Kosovës, Drejtoria për Hetimin e Krimeve të Rënda e PK-së, pas pranimit të një informacioni se përmes rrjeteve sociale është kërcënuar Presidenti i Republikës së Kosovës, me datën 26.03.2020 zyrtarët policor në bashkëpunim me organet e drejtësisë kanë ndërmarr veprimet e menjëhershme hetimore.

Hetuesit policor, kanë arritur të identifikojnë personin e dyshuar (K.P. 1980) dhe vendbanimin e tij, me ç‘rast kanë kontrolluar shtëpinë dhe objektet përcjellëse të cilat gjendeshin në rajonin e Mitrovicës.

Me vendim të prokurorit kompetent personi i dyshuar pas intervistimit është dërguar në mbajtje për dyzet e tetë (48) orë. /Lajmi.net/

Comments