Punë e kryer: Lojtari i Realit i bashkohet Arsenalit

177

Sipas informacioneve të avancuara të AS, mesfushori ka udhëtuar për në Londër ditën e martë, ku ka kaluar teste të ndryshme mjekësore.

Gjatë ditës së enjte (sot), pritet që Ceballos të nënshkruajë me Arsenalin, dhe ky transferim të zyrtarizohet, përcjell lajmi.net.

MÖBEL THEMA

Ceballos do të kalojë te Arsenali në formulën e huazimit, pa të drejtën e blerjes.

Rol vendimtar në transferimin e lojtarit te Arsenal ka pasur trajneri Unai Emery, pasi 21 vjeçari gjithashtu është kërkuar edhe nga Tottenham.

Comments