Rrahen për parking, plagoset kalimtari i rastit

105

Policia raporton se në fshatin Shirokë të Suharekës tre persona pas një mosmarrëveshjeje lidhur me një parking për automjete, janë rrahur në mes vete.

Kështu thuhet në raportin e Policisë së Kosovës.

“Njëri nga të dyshuarit ka përdorur edhe armën e zjarrit ku dyshohet se është lënduar një kalimtar i rastit.

MÖBEL THEMA

Viktima ka marrë tretman mjekësor në Qendrën e Mjekësisë Familjare Suharekë, ku më pas është liruar në shtëpi.

Policia në vend te ngjarjes ka konfiskuar një pistoletë, një karikator dhe shtatë fishekë të kalibrit 9 mm.

Pas intervistimit me vendimin e prokurorit, një person i dyshuar dërgohet në qendrën e mbajtjes, kurse dy të dyshuar tjerë lirohen”, thuhet në njoftimin e Policisë së Kosovës.

Comments