Sarri pranë shkarkimit, Chelsea gjen trajnerin e ri

105

Mediat norvegjeze kanë raportuar që trajneri i Danimarkës, Age Hareide mund të zëvendësoj trajnerin Maurizio Sarri te Chelsea.

MÖBEL THEMA

Humbja 6-0 nga Manchester City e ka nervozuar pronarin Roman Abramovich dhe pritet shumë shpejtë që ta shkarkojë italianin.

Hareide ka pasur karrierë të suksesshme si trajner duke kualifikuar Danimarkën në Kampionat Botëror të cilët humbën përballë Kroacisë.

Comments