Sekretari i OVL-UÇK: Ska arrestime,vetëm bastistje të zyrave

88

Sekretari i OVL-UÇK-së, Faton Klinaku, në një konferencë për media gjatë aksionit të EULEX-it në këtë organizatë ka thënë se nuk është i informuar për këtë aksion.

Ai hetuesit nuk kanë paraqitur asnjë urdhëresë kur kanë hyrë në zyre.

Klinaku tha se bëhet fjalë për bastisje.

“Nuk di tash po dalim jashë, isha në zyre duke pirë kafe dhe këta zotëritë kishin mbushur korridorin tonë,tha jam hetues i Dhomave të Specializuara.

Skandalet që i kanë bërë vet me Gjykatën Speciale ne nuk japim llogari.

Nuk e di çka është ata janë lartë, kryetari nuk po e hap telefonin.

Unë ju kërkova urdhëresë dhe përkthyes por nuk kanë paraqit asnjë.

Shetit nuk merr masa dhe nuk deklarohet. As nuk kan përkthes e as dokument.

Shteti jonë i ka fajet, nuk ka arrestime por është bastisje”, ka thënë Faton Klinaku./IndeksOnline/

Comments