Shënohet viktima e dytë brenda pak orëve në Itali nga koronavirusi

140

Shënohet viktima e dytë e koronavirusit në Itali. Ajo ishte një grua shtatzënë rezidente në Lombardi. Ndërsa shkon në 29 numri i pacientëve që rezultojnë pozitiv testit të koronavirusit në Lombardi dhe Veneto, rajone në veri të vendit.

MÖBEL THEMA

Nga këta 27 janë rezidentë në Lombardi, ndërsa dy janë raste të konfirmuara në Veneto të dy të shtruar në Padova.

Viktima e parë ishte një I moshuar 78 vjeçar i cili u nda nga jeta mëngjesin e sotëm.

Comments