Shkup, hidhet bombë në oborrin e një shtëpie

156

Deutsch-ABC

Një person i panjohur, mbrëmë ka hedhur një mejt shpërthyes në oborrin e shtëpisë së 43 vjeçarit D.S në lagjen Gjorqe Petrov.

MÖBEL THEMA

Nga Ministria e Punëve të Brendshme njoftojnë se ngjarja ka ndodhur 40 minuta pas mesnate, ndërsa nga shpërthimi nuk ka të lënduar, por vetëm janë shkaktuar dëme materiale, duke përfshirë këtu dëmtimin e shtëpisë dhe dy automjeteve të cilat kanë qenë të parkuara në oborr.

Sipas policisë, me siguri bëhet fjalë për bombë të tipit “Kashikarë”, ndërsa po ndërmerren të gjitha masat për zbardhjen e plotë të rastit.

Comments