“Shqiponja” përmes fotografive: Njihuni me ish të dashurën e Hoxhës nga Zhabari

450

Suzana Tahiri e njohur me nofkën “Shqiponja” është 28 vjeçarja e cila para disa ditësh kishte shtënë me armë afër shtëpisë së hoxhës, Sead Bejta në Mitrovicë.

Suzana Tahiri, ndryshet njihet edhe si modelja e “Shpisë së Kosovës”, një reality shoë i cili organizohej kohë më parë në vendin tonë. Pas, dalje nga shtëpia e vjetër Suzana thuhet se ka vazhduar karrierën e saj si modele, duke u angazhuar në sfilita, reklama e fotosesione të shumta.

Në një intervistë ajo kishte thënë se ëndrra e saj është të bëhet presidente e vendit.

 

 

Tahiri njihet si përkrahëse e Partisë Demokratike të Kosovës, njëherit ka qenë edhe femra më e votuar në Kuvendin Zgjedhor të PDK-së në Vushtrri, derisa ka mbajtur edhe postin e kryetares në nëndegën e PDK në fshatin Pantinë.

Prokuroria Themelore e Mitrovicës, ka kërkuar masën e paraburgimit për 28 vjeçare Suzana Tahiri, e cila para disa ditësh kishte shtënë me armë afër shtëpisë së hoxhës Sead Bejtës në Mitrovicë.

Ndryshe, ditë më parë Hoxha nga Zhabari i Komunës së Mitrovices Sead Bejta është gjuajtur me armë nga Tahiri, pasi i kishte premtuar se do të ndahej nga gruaja dhe do të martohej me të./Indeksonline/

MÖBEL THEMA

Comments