Shtatë viktima dhe 165 raste të reja nga Covid-19

222

Gjatë 24 orëve të fundit prej 1454 testimeve të realizuara, 165 kanë rezultuar pozitiv me Covid-19.

Brenda 24 orëve të fundit janë regjistruar 128 pacientë të rikuperuar.

MÖBEL THEMA

Në 24 orët e fundit kanë ndërruar jetë edhe 7 persona të diagnostifikuar me Covid-19, në disa raste të shoqëruara me sëmundje tjera.

Në vendin tonë që nga fillimi i pandemisë 6787 persona janë diagnostifikuar me Covid-19, prej të cilëve 2876 janë shëruar kurse 328 persona kanë humbur betejën me koronavirusin e ri. Për momentin kemi 3583 raste aktive me Covid-19.

Comments