Shumë pranë Tiranës: Ku ishte epiqendra e tërmetit që e shkundi mirë pak më parë

152

Tërmeti i pak minutave më parë ishte më i afërti me kryeqytetin që prej atij të djeshmit që alarmoi vendin.

MÖBEL THEMA

Mësohet se tërnmeti i forcës 4.5 shkalla richter e kishte epiqendrën 23 kilometra në veri-perëndim të Tiranës duke u ndjerë i fortë në kryeqytet.

Gjatë ditës së djeshme Shqipëria u trondit nga dy tërmete të fuqishme njëri 5.8 dhe tjetri 5.6 të shkallës richter duke shkaktuar dëme materiale dhe 130 të lënduar.

Comments