Shyhrete Behluli: Nuk fitoj aq sa mendojnë njerëzit

201

Shyhrete Behluli meqë ka kaq vite që është pjesë e skenës muzikore, ajo njihet si ndër artistet që fiton shumë nga ky profesion, shkruan lajmi.net.

Së fundi, këngëtarja ka qenë e ftuar në një intervistë në emisionin “Ftesë në Pesë”, ku bashkë me Leartën folën për duetin e tyre kushtuar Nexhmije Pagarushës.

Informohu per Koronavirusin ne Zvicer

Shyhretja dhe se muzikën e ka pasion dhe ka të ardhura të mira nga ky profesion, por jo aq sa mendojnë të tjerët dhe se me rëndësi për të është harmonia familjare.

“Falë Zotit kemi edhe të ardhura të mira prej këngës, jo aq sa mendojnë njerëzit, por për një jetë mesatare normale. Nuk mendoj asnjëherë për pasuri se kam dëshirë që së pari të kem një familje të shëndoshë e të jemi mirë me shëndetin, se pasuria nuk ka skaj. Nuk kërkoj të kem shumë, kërkoj të kem harmoni në familje e kjo është në rend të parë. Për të tjerat, çfarë të sjellë Zoti, janë të mirëseardhura”, tha ajo.

Për ndryshe, “Për ty Nexhmije” nga Shyhretja dhe Learta ka marrë afro 2 milionë klikime në YouTube. /Lajmi.net/

Comments