Stuhia anulon fluturimet në Gjermani, vështirësohet trafiku hekurudhor

127

Sipas saj, 140 fluturime të planifikuara gjithashtu u anuluan për ditën e hënën, raporton Reuters, duke shtuar se linja ajrore gjermane Lufthansa kishte anuluar të gjitha fluturimet në distanca të gjata dhe të shkurtra nga Aeroporti i Munihut deri në orën 13.00.

Lufthansa gjithashtu ka anuluar fluturimet për në aeroportet në Hamburg, Berlin, Hanover, Dortmund, Dyseldorf, Këln dhe Shtutgart.

MÖBEL THEMA

Për shkak të stuhisë Kiara, e cila në Gjermani quhet Sabina, pati një ndërprerje të trafikut hekurudhor.

Lexo edhe: Baba Vanga ka parashikime të zymta për vitin 2020

Ndërmarrja hekurudhore gjermane Deutsche Bank ka paralajmëruar se do të pezullojë linjat e transportit të gjatë nëpër Gjermani në Evropë nga ora 17.00 e tutje.

Comments