Tërmet në Durrës, ja sa ishte magnituda

347

Qyteti i Durrësit është lëkundur mbrëmjen e sotme nga një tërmet. Lëkundja është ndjerë pak minuta më parë dhe ka qenë me magnitudë 3.4 të shkallës Rihter.

MÖBEL THEMA

Raportohet se tërmeti ka qenë i lehtë dhe nuk ka shkaktuar dëme materiale apo në njerëz. Epiqendra e tërmetit ka qenë 16 kilometra nga Shijaku, raporton Balkanweb.

Comments