Thaçi kujton masakrën e Studimës: Krime të tilla nuk vjetrohen dhe harrohen asnjëherë

117

Presidenti i vendit Hashim Thaçi, përmes një shkrimi në Facebook, ka përkujtuar masakrën e 116 civilëve shqiptarë në Studime të Vushtrrisë, e kryer 21 vite më parë, transmeton IndeksOnline.

Thaçi ka thënë se ndonëse ka mbetur pa u ndëshkuar spastrimi etnik, vrasjet, që kanë mbetur pa u dënuar nuk e zbehin dhe vjetërson krimin e kryer nga shteti serb. Lira që sot e gëzojmë ka thënë ai, ka themelet në gjakun e mijëra martirëve.

Statusi i plotë i tij:

 

 

Comments