“Tifozët më të mirë që kam parë ndonjëherë”, anglezët të mahnitur me kosovarët në “St Mary”

238

Edhe pse me rezultat humbës, Kosova me performancën e saj dhe me atmosferën në shkallët e stadiumit sic duket ka fituar simpatinë e anglezëve.

MÖBEL THEMA

Një numër i madh i tyre kanë reaguar përmes rrjetit social Tëitter, duke shprehur habinë me përkrahjen e madhe të “Dardanëve” për Kosovën, madje edhe në ato raste kur rezultati ishte 5:1.

“Duhet të them se tifozët e Kosovës ishin të mrekullueshëm. Shumë të zhurmshëm gjatë gjithë ndeshjes saqë mendojë se ata fituan kur përfundoi loja. Nuk do të kemi tifozë mysafirë në St. Mary’s për një kohë të gjatë pas kësaj”, shkroi Rob Price.

Comments