Ulja e pagës si “një pikë ujë në deti”, Ronaldo pritet të jetë futbollisti i parë miliarder

185

Skuadra e Juventusit dhe shumë skuadra të tjera kanë vendosur që t’i ulin pagat e futbollistëve shkaku i koronavirusit.

Mirëpo siç duket kjo gjë nuk do të jetë pengesë edhe për Cristiano Ronaldon, transmeton IndeksOnline.

 

MÖBEL THEMA

 

Sipas Forbes Ronaldo pritet të jetë futbollisti i parë që është bërë miliarderë.

Nga paga e tij që e merr te Juventusi, të ardhurat e tjera nga reklama si Nike, FIFA 19 dhe shumë marka të tjera ai pritet të jetë ndër futbollistët më të pasur./IndeksOnline/.

Comments