Vazhdojnë tërmetet në Shqipëri, kësaj radhe në Bulqizë

71

Në tërmet ka goditur veriun e Shqipërisë në orët e para të mëngjesit të sotëm.

Tërmeti ka qenë me magnitudë 3.5 të shkallës Rihter me epiqendër 8 km larg Bulqizës dhe 34 km larg kryeqytetit dhe është ndjerë në orën 05:28.

Tërmeti ka pasur thellësi prej 15 km. /Lajmi.net/ 

Comments